(032) 244-73-37
(097) 717-33-88
(063) 565-58-86
м. Львів, вул. Кн. Ольги 120
(ТЦ "Арсен")
Країни:
Cоц. мережі:
Хорватія

Хорватія. Тури в Хорватію. Відпочинок в Хорватії.

On-line бронювання Хорватії »


   

Республіка Хорватія — держава на півдні Центральної Європи і заході Балканського півострова, колишня союзна республіка в складі Югославії, що стала незалежною в 1991 році. Межує на північному заході зі Словенією, на північному сході — з Угорщиною та Сербією, на півдні — з Боснією і Герцеговиною та Чорногорією; на заході омивається Адріатичним морем.

Столиця - Загреб.

Офіційна мова - хорватська.

Грошова одиниця - куна.

Часовий пояс - +1 (літом +2).

Релігія - серед віруючих в Хорватії переважають католики (87,8 %),православні (4,5 %), інші християни (0,4 %), мусульмани (1,3 %), інші(0,9 %), атеїсти (5,2 %).

Клімат. На території Хорватії можна виділити два типи клімату: на Адріатичному узбережжі панує середземноморський клімат з жарким і сухим літом (+25..+29°C) і з прохолодною зимою (+9..+15°C), а в центральній частині країни клімат помірно-континентальний (влітку +20..+23°C, взимку +1..+3°C). Купальний сезон триває з початку травня по кінець вересня.

Хорватія – це казкова країна з розкішною середземноморською природою, чистісінькими пляжами і водами Адріатики, бірюзовим морем, термальними і мінеральними джерелами. Унікальна природа, м'який клімат, багаті пам'ятники історії і архітектури, тисячі островів, химерних по своїй формі, живописних бухт, величних гір, пишні хвойні ліси, все це не залишить вас байдужими до цієї чудової країни.

Дубровник. Дубровник, місто і порт в Хорватії, на березі Адріатичного моря. Населення переважно зайняте обслуговуванням туристів. Вважається, що є Дубровник, а є остання Хорватія. Саме у Дубровнику найдовший туристичний сезон, найтепліше море. Це держава в державі. Дубровник, місто-фортеця, місто-пам'ятник, що знаходиться під захистом ЮНЕСКО, де кожен будинок представляє історичну цінність, місто-республіка, що зберіг впродовж століть фактичну самостійність. Дубровник, побудований в XII столітті, по кількості пам'ятників епохи ренесансу, що чудово збереглися до наших днів, – кріпосні стіни і башти, суспільні споруди, церкви, будинки і палаци – в Європі може бути порівнянним лише з Венецією або Амстердамом. Пішохідна прогулянка по місту принесе масу приємних вражень. Ви побачите Палац Ректора, Францисканський монастир з аптекою XIV століття, Домініканський монастир, собор і багато інших пам'яток. Пішохідна екскурсія супроводжуватиметься поїздкою до місця, звідки відкривається прекрасний вигляд на місто з його старовинними кріпосними стінами і панорамою околиць. Кажучи про історичні музеї Дубровника, не можна не згадати Музей мореплавання, Етнографічний музей, церква св. Блазіуса – покровителя міста. Кухня в Дубровнику відома не менше, ніж його архітектура. Тут можна спробувати устриці і мідії, блюда з ягнятини і знаменитих вин Південної Далмациі, такі як Postup, Posip і Dingac. Ресторани в Старому місті дорожчі, але атмосфера історичного центру Дубровника коштує того. Відпочинок в Дубровнику дуже сподобається любителям нічних клубів і дискотек, тут є навіть ціла вулиця з багаточисельними барами - Burbon Street. Зі всіх п'ятизіркових готелів Хорватського узбережжя більшість знаходиться в Дубровнику, окрім них є і скромніші готелі. Пляжі в Дубровнику дрібногалькові, в деяких місцях з обладнаними бетонними плитами і сходинками для зручного спуску у воду. Дубровник — найвишуканіше і найвитонченіше місто Хорватії, яке називають "перлиною Адріатики", наповненою диханням сосен, кипарисів і лавра, і кристально чисте, тепле море, яке за твердженням Жака Іва Кусто є найчистішим в районі Адріатики, зробили Дубровник одним з найпопулярніших курортів Середземномор'я.

Цавтат. Цавтат - невелике курортне містечко в 20 км. на південь від Дубровника на маленькому живописному півострові з середземноморською природою. Цавтат зберіг свою багату культурну і історичну спадщину: церква Св. Миколи у стилі барокко, монастир, картинну галерею Влахо Буковіча, мавзолей Рачича, кріпосні стіни, гроти. На набережній знаходяться Княжий палац, в якому розміщена експозиція музею з безліччю древніх книг, малюнків, монет, зброї. Сьогодні Цавтат - колоритне містечко, оточене прекрасними готелями. Живописні доріжки для прогулянок вздовж моря протяжністю 7 км., велика кількість пляжів серед квітучих садів - все це робить Цавтат одним з основних туристичних центрів Адріатики. Напроти готелю "ALBATROS", є дрібногальковий пляж з піщаним входом в море. Хороший гальковий пляж в готелі "EPIDAURUS". Пляж у вигляді платформи зі сходами для входу в море і скелястий пляж з чистісіньким морем в готелі "CROATIA". Є невеликі і небагатолюдні пляжі уздовж прогулянкової доріжки довкола півострова. У Цавтаті немає великих дискотек, його не можна назвати галасливим курортом, він швидше романтичний і спокійний. Проте, любителі повеселитися знайдуть для себе казино і нічний клуб в готелі "CROATIA" або клуб "робінзон" на острові Супетар, або можуть з'їздити в Дубровник. З Цавтата в Дубровник ходить автобус, що вирушає з головної площі і туристичні човни. Близькість двох міст (20 км.) дозволяє навіть поїздки на таксі.

о. Хвар. Хвар відомий як самий сонячний острів Андріатіки. 349 днів в році тут світить сонце. Завдяки м'якому клімату тут можна відпочивати і влітку і зимою. Острів невеликий — всього 65 км. завдовжки і 10 км. шириною, добратися сюди можна на поромі із Спліта. Острів пропонує своїм гостям прекрасний відпочинок в оточенні пишної середземноморської рослинності і унікальних культурних пам'ятників. Будівля старого театру, кафедральний собор, годинна башта і багато іншого складають його історичне надбання. Романтичну атмосферу острова доповнює запах лаванди, яку тут спеціально вирощують місцеві жителі. Острів Хвар був населений починаючи з 4-го століття. Він був відомий як грецька колонія Pharos (звідси пішла назва острова), який був розташований в затоці Старого міста. Пізніше острів завойовувався католиками, візантійцями і мусульманами. Цілий рік на острові Хвар панує помірний середземноморський клімат, завдяки чому, острів багатий рослинністю, ароматними травами, розмарином, лавандою, сосновими лісами, алоє. Чарівні бухти і берега, кристально-чисте море зробили Хвар елітним туристським центром.

Спліт. Спліт - найбільше місто Хорватії на Адріатичному узбережжі і другий за величиною у всій країні після Загреба. Місто виникло на місці палацу імператора Діоклетіана і є найбільшим портом Далмациї, що зберіг багаточисельні культурно-історичні пам'ятники середньовіччя. Місто знамените літніми фестивалями і спортивними спорудами. Тисячі туристів відвідують сьогодні це дивовижне древнє місто і милуються його неповторною архітектурою. Унікальна архітектура міста Спліт охороняється ЮНЕСКО і внесена до списку світової культурної спадщини. Головною пам'яткою міста як і раніше є палац Діоклетіана - чотирикутний, відокремлений від іншого міста високими стінами. Римський імператор Діоклетіан провів свої останні роки в прекрасному палаці, який він побудував недалеко від місця свого народження (Аспалтос, Далмація). На території палацу чудово зберігся Храм Юпітера - колишній римський храм, в середні віки перетворений на Християнський. Срібні і Золоті міські ворота Спліта вважаються одними з найдивовижніших пам'ятників архітектури на узбережжі Хорватії. Найкрасивіша будівля на Народній площі в Старому Місті - це стара ратуша з трьома готичними загостреними арками XV ст. Зараз тут розміщується Етнографічний музей з багатими колекціями костюмів, тканин, кераміки, предметів народного побуту. Набережна Спліта – популярне місце зустрічей, віком 1700 років, знаходиться прямо перед Палацом Діоклетіана. Вона є головною площею і центром всіх соціальних, спортивних, церковних і інших заходів. Але Спліт - це не лише історія і архітектура, це ще і популярний курорт Хорватії з сучасними готелями і живописними лагунами, і саме звідси можна дістатися до дивовижних Далматинських островів Брач і Хвар, і відвідати три національних парки - Крка, Плітвицькі озера і Корнаті.

Трогір. За 20 кілометрів північніше Спліта знаходиться Трогір, заснований в III столітті до н.е. Це ще одне місце в Хорватії, яке по праву можна назвати містом-музеєм. Головною цінністю Трогіра є кафедральний собор св. Ловро XIII-XVI ст. у романському стилі, який занесений ЮНЕСКО в список пам'ятників світової культури. Старе місто — невелика за площею історична частина Трогіра виділяється унікальним скупченням палаців, храмів, башт, старовинних будівель. Романська архітектура тут органічно поєднується з архітектурою ренесансу і бароко, що залишилася від венеціанців. Вулички старого міста, що сплітаються в лабіринт і пересікають одна одну під різними кутами, роблять Трогір несхожим ні на одне інше місто хорватського узбережжя. Камерленго — фортеця, розташована на заході старого міста Трогира. З неї відкривається приголомшливий вигляд на старе місто. Її будівництво почалося в XIII ст, а закінчилося в XVII столітті. Місто має три башти з яких особливу увагу привертає башта Камерленго (XIII- XV століття). Готелі і апартаменти розташовані в основному на околиці Трогіра, в 3-5 км. від Старого міста. У місті можна знайти все, що потрібно для туристів. Тут є великий супермаркет Konzum, ринок, магазинчики, ресторани, кафе, банки і пункти обміну валюти.

Шибеник. Шибеник - місто, якому понад 1000 років. Воно знаходиться в центральній частині Адріатичного узбережжя Хорватії, між містами Задар і Трогір. У місці розташування міста річка Крка впадає в Адріатичне море. Сьогодні Шибеник - одне з найбарвистіших і найцікавіших міст Середньої Далмації в Хорватії. Старовинні церкви, собори, монастирі і палаци, вузькі вулички перетворили його на справжній місто-музей. У 6 км. від Шибеника на півострові розташований туристичний комплекс "Solaris", що складається з декількох готелів і пропонує можливості для заняття спортом і активного відпочинку: 12 тенісних кортів, футбол, міні-гольф, стрільба з лука, водні види спорту і багато що інше. Напроти комплексу розташований архіпелаг Корнаті - найдивовижніший національний парк в Хорватії. Шибеник зручно розташований для того, щоб робити екскурсії в Трогір (58 км.) і Задар (64 км.). Автобусні маршрути пов'язують його зі всіма крупними містами Хорватії, а пороми - з довколишніми островами. У 20 км. розташований природний національний парк Крка, який обов'язково варто відвідати, відпочиваючи в Шибенику. Середньовіччя залишило тут густий неправильний узор вуличок і сходинок, готичний кафедральний собор і безліч скульптурних і архітектурних пам'ятників. Білокам'яний собор Св.Якова, що побудований в XV столітті і має висоту 31 м, включений в список світової культурної спадщини ЮНЕСКО. На соборній площі розташована красива будівля Міської Ложі (муніципалітету, Gradska Loza). У церкві св.Варвари (XV ст) з великим круглим годинником знаходиться церковний музей, де представлено середньовічне церковне мистецтво. Церкви, театри, площі і маленькі вузькі вулички міста, виконані у Венеціанському стилі, відображають багато епох розвитку мистецтва. Завдяки своєму чудовому розташуванню (місто знаходиться одночасно на морі, річці і озері), Шибеник пропонує великий вибір готелів для відпочинку, оздоровлення і спортивної діяльності.

Задар. Місто Задар знаходиться в центральній частині узбережжя Адріатики, 200 км. на північ від міста Спліт. Задар був заснований римлянами в I ст до н.е. У VI ст, після розорення тодішньої столиці Далмації Салони, він став регіональним центром. З VII по XII ст. містом по черзі володіли візантійці, франки і, нарешті, хорвати. З XV ст місто, як і вся Далмація, знаходиться під владою Венеції, але зберігає внутрішню автономію. У XVI ст майже впритул до його стін підходять турки. З кінця XVIII по початок XX ст Далмацією володіла Австрійська імперія. З 1920 р. місто фактично належало Італії і лише в 1947 р. офіційно повернений Хорватії. До основних пам'яток відносяться залишки древнього Форуму, церква Святої Трійці, Римський собор Святої Анастасії, міські стіни, унікальна колекція Золото і Срібло Задара, житлові будівлі 19-ого століття і знаменита «співаюча» набережна, за створення якої її архітектор отримав приз Євросоюзу. Секрет набережної в тому, що під її плитами натянуті спеціальні ланцюги, які при ударах хвиль створюють неповторні, завжди різні, мелодії. Задар приваблює відпочивальників широкими можливостями для яхтового туризму, різноманітністю готелів, пансіонатів і ресторанів, чарівливою атмосферою пляжів і набережних, можливістю відправитися на екскурсії до пам'яток міста і всього регіону, а також тим, що в місті проводять цікаві заходи і програми для ознайомлення з найважливішими культурними і історичними подіями Далмації.

Рабац. Рабац розташований на східному березі півострова Істрія, в захищеній бухті. Будиночки Рабаца, оточені сосновими гаями і оливковими садами, терасами спускаються до моря. До міста Пула близько 70 км. Рабац - це один з найпривітніших і найкрасивіших курортів Хорватії. Тут немає великих пляжів, замість них - маленькі відокремлені бухти. Пляжі Рабаца (в основному галькові) отримали в 2003 році "Блакитний прапор" ЮНЕСКО. Вздовж набережної Рабаца розташувалися багаточисельні кафе, магазинчики, лавки і ресторани. Нічне життя Рабаца не таке різноманітне, як на інших курортах Хорватії, але в містечку є декілька дискотек. Рабац - ідеальне місце для любителів водних видів спорту і активного відпочинку. Широкий вибір човнів, обладнаних для рибного лову і підводного плавання, каное, катамаранів, багаточисельні школи дайвінга. З Рабаца можна зробити екскурсію в середньовічне місто Лабін з безліччю збережених історичних і архітектурних пам'ятників. Вузькі вулички, художні і ремісничі майстерні, музеї, маленькі затишні кафе і ресторанчики з відкритими терасами і цікавий Парк Скульптур. Лабін для жителів Рабаца - це улюблене місце для зустрічей і прогулянок. Літом площі Лабіна стають сценами і концертними майданчиками під відкритим небом. Від Рабаца до Лабіна 5 км., можна добратися пішки по пішохідній доріжці або на рейсовому автобусі.

Пула. Пула - найбільше місто в Істрії. Розташоване на південному кінці півострова. З давньоримських часів Пула була адміністративним центром цього регіону. Археологічні розкопки підтверджують зв'язок цих місць із старогрецькою культурою. У 45-46 роках до нашої ери Пула стала римською колонією. Амфітеатр Арена, побудований під час правління Веспасіана - один з найбільших колізеїв, що зберігся до цього дня. Сьогодні там проводять щорічні фестивалі, а зображення амфітеатру прикрашає добру половину листівок і туристичних каталогів Хорватії. Від римського періоду в Пулі збереглися і інші пам'ятки: форум, де зараз виступають музичні колективи, тріумфальна арка Сергія, що була пізніше вбудована в міські ворота, храм Августа. Природна краса околиць Пули і бірюзової води Адріатики роблять місто популярним літнім туристичним напрямом. Перлина околиць – Національний парк Бріоні. Сьогодні Пула пропонує велику різноманітність чудових можливостей для відпочинку: прекрасно обладнані готелі, безліч спортивних майданчиків, розваги, тераси з живою музикою, дискотеки, казино, ресторани.

Ровінь. Місто Ровінь розташоване на західному узбережжі півострова Істрія. Півострів, на якому розташовано Старе місто, формою нагадує краплю, в центрі її знаходиться кафедральний собор. З берегів Ровіня відкривається вигляд на архіпелаг, що налічує 22 острови. Найбільші з них - острови Св. Андрея і Св. Катерини. На північ і південь від півострова уздовж побережжя протягнулася нова частина міста. Перші поселення на місці Ровіня виникли ще в бронзовому столітті, а перша згадка про Ровінь відноситься до VII століття. Прогулянки по Ровіню нагадують і про Рим, і про Венецію. Найзнаменитіші пам'ятки міста - Францисканський монастир, Церква Св. Євфимії, Каплиця Святої Трійці, Міська Ратуша. У самому серці міста підноситься церква Святої Євфимії, побудована в XVIII столітті, а її фасад, виконаний у венеціанському стилі, був добудований в дев'ятнадцятому столітті. Завдяки 57- метровій башті собор домінує над всім містом. На його дзвіниці, на запаморочливій висоті підноситься статуя Святої Євфимії, покровительки Ровіня. Головна міська площа маршала Тіто розташована недалеко від порту. Тут Ви можете побачити ратушу, башту з годинником і палац Каліффі, в якому зараз розміщений невеликий музей історії міста. До пам'яток міста також відносяться: Акваріум, розважальний центр «Монві», лісовий парк Пунта Корренте, замок барона Хаттерота. Пляжі в Ровіні насипні, з дрібною галькою, по якій можна зайти у воду (далі починаються великі камні).

Пореч. Пореч - одне з самих відвідуваних туристами міст Хорватії, розташоване на західному узбережжі півострова Істрія. З невеликого прибережного селища він виріс в справжню перлину Хорватії і приваблює відмінною інфраструктурою, прекрасною природою і історичними пам'ятниками. Пореч був заснований як римське поселення і отримав статус міста дві тисячі років назад в правлінні Октавіана Августа. Після падіння Римської Імперії місто належало Венеції, з тих пір їм володіли франки, візантійці, слов'яни, в різні періоди своєї історії місто належало Австрії і Італії. Лише після Другої світової війни Пореч став частиною Югославії, а після, в 1991 році - незалежній Хорватії. У місті багато соборів, найвідомішим з яких є Базиліка Святого Євфразія, яка знаходиться в списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і володіє дивовижно красивою візантійською мозаїкою. У самому центрі Пореча знаходиться давньоримська міська площа Марафор, що збереглася в прекрасному стані. Саме на ній розташований храм Марса і Нептуна. Площа має форму квадрата і викладена каменями. Цікавою особливістю площі є кам'яне покриття, що опустилося. За два тисячоліття, з дня побудови, підошви жителів і приїжджих втоптали і стерли тверді камені на 40 см. Узбережжя Пореча завдовжки 64 кілометри, берегова лінія порізана і дуже живописна, з безліччю лагун і заток. Більшість пляжів в Поречі представляють собою бетонну платформу зі сходинками для спуску у воду, але в деяких місцях є гальковий берег. По кількості готелів Пореч обганяє всі інші міста в Хорватії, тому тур в Пореч можна організувати на будь-який смак і гаманець.

Умаг. Умаг - хорватське місто недалеко від кордону із Словенією, найзахідніше з міст Хорватії. Воно розташоване на північному заході півострова Істрія. Історія міста просліджується до VII століття, коли місто було під владою Візантії. З тих пір їм володіла Венеціанська республіка, Австрія, Італія, пізніше воно було частиною Югославії, а після її розпаду стало містом незалежної Хорватії. Серед пам'яток Умага відомі Церква Святого Рока, історико-археологічний музей і розвалини старого форту Сипар. Тур в Умаг часто поєднують з відвідуванням Венеції - до неї всього 50 морських миль і для екскурсії хватає одного дня. Пляжі в Умагі переважно бетонні, з обладнаними спусками в море. Уздовж берега повно ресторанчиків, кафе і барів на будь-який смак.


Громадянам України для в'їзду і перебування на території Республіки Хорватія з 2013 року необхідно отримати Хорватську національну візу.

Вартість консульського збору - 36 євро.

Термін оформлення візи (5-7 робочих днів)

Консульський збір не оплачують тільки: діти до 18 років, пенсіонери, студенти стаціонару до 21 року.

Перелік необхідних документів:

1. Анкета.
2. Закордонний паспорт (термін дії не менше 6 місяців від дати закінчення поїздки).
3. 2 фото 3,5 х 4,5 - фото на світлому фоні, 80% обличчя.
4. Для пенсіонерів - копія пенсійного посвідчення.
5. Для дітей до 18 років - копія свідоцтва про народження.
6. для студентів копія студентського квитка.

Також для дітей необхідно нотаріально завірений дозвіл від батьків на вивіз дитини, якщо дитина їде з іншими родичами, якщо дитина їде з одним з батьків, то необхідно дозвіл від батька/матері.

Якщо туристи їдуть на своєму авто (через Угорщину), то для відкриття візи документи повинні бути не пізніше 3 тижнів (21 день) до початку туру. У даному випадку відкривається додатково транзитна угорська віза за 50 євро. Таким чином, туристам відкривається 2 візи транзитна угорська і національна хорвацька.

Туристи, які мають діючу Шенгенську візу можуть використовувати її для поїздки до Хорватії. 

Примітка: уповноважений співробітник Консульства може запросити додаткові документи.-